נפלאות היפנים

עד לפני כמה שנים היה מקובל מאוד להגיד שהחלקת שיער בכל שיטה שלא תיהיה הורסת את השיער לצמיתות ובכלל החלקת שיער קיבלה שם רע אבל מאז ועד היום עבר הרבה יותר מעשור ולפני זמן מה הגיעה אלינו ההחלקה יפנית אשר חוללה רוח סערה בתחום טיפוח השיער והציגה את עצמה כשיטה יעילה, בטוחה וטובה שמגיעה לתוצאות לא פחות ממושלמות, אז אנא הכירו את הדיוק היפני.

קצת על התהליך

כיוון שמדובר בשיטה שגם מזינה ומשקמת שיער פגום או יבש או עם קצוות מפוצלים וגם מחליקה באופן מושלם את השיער כדאי לקבל מעט רקע על אופן הביצוע של החלקה יפנית. בתחילת הטיפול מורחים חומר כימי שקוף שאינו מזיק לקרקפת, חשוב שמעצב שיער בקיא יערוך את הטיפול, אותו החומר מחלחל לתוך מעטפת השערה אשר בנויה ממאין רעפים של גג מיד לאחר מכן מגיע שלב ההזנה שבו כל הויטמינים, המינרלים ושאר החומרים החיוניים ללחות ולבריאות השערה מוחדרים לשורשה, ולסיום בעזרת מחליק קרמי מיוחד שמגיע לטמפרטורה יחסית גבוה שמתאימה לשיטת זו, מחליקים את השיער עד לתוצאה הרצויה.

זמן החלקה יפנית אורך בממוצע בין ארבע לשש שעות, תלוי כמובן בסוג השיער, האם הוא מתולתל או גלי או חלק, יבש או פגום. כל סוג של שיער יכול לעבור החלקה יפנית חוץ משיער שעבר חמצון של יותר מתשע אחוז לכן רצוי מאוד להתייעץ עם מומחה בתחום.

עמידות ויציבות

החלקה יפנית איננה דורשת סוג של טיפול אינטנסיבי יומיומי מעצבן ארוך ומסורבל ובגלל סיבה זו שיטת החלקה יפנית כל כך מוצלחת וייחודית, עם זאת יש להקשיב וליישם את המלצות מעצבי השיער אשר ממליצים לא להדק מיד אחרי טיפול את השיער עם קליפס צמוד לקרקפת ולא להרטיב את השיער במשך כמה ימים לאחר הטיפול כדי להגיע למקסימום הצלחה.

כדי שההחלקה תגיע לתוצאות שכל הצדדים מייחלים להם יש להגיע פעם בשלושה עד שישה חודשים למספרה על מנת לעשות חידוש טיפול של החלקה יפנית כי בזמן זה השיער אורך וצריך לחדש את ההחלקה.

חזרה למאמרים