החלקה יפנית - הבחירה הטבעית

החלקת שיער בשיטת החלקה יפנית הינה הבחירה הראשונה של מעצבי השיער משום שהיא הכי יעילה ומגיעה לתוצאות של מאה אחוז וזאת בשל אופן הביצוע הייחודי והנוח שהיא מציעה לקהל היעד שלה. החלקה יפנית מביאה את הפתרון המושלם לשיער פגום ויבש בעל קצוות מפוצלים ויבשים תוך שהיא משקמת ומבריאה שיער מסוג זה.

החלקה יפנית פועלת בשיטת החדרת חומרים על ידי חום כך שכל קבוצת שיער קטנה מקבלת את הטיפול הנכון בעזרת מילוי סדקים ישנים ומזינה אותם מן היסוד. שיטה זו מתאימה לסוגי שיער שונים כמו שיער מתולתל, גלי וחלק.

השינוי שעובר השיער

השערה בנויה משני חלקים, החלק הפנימי הכולל את שורש השערה אשר מכיל בתוכו פיגמנטים וחומצות אמינו והחלק החיצוני של השערה אשר עשוי מקרטין שהוא למעשה קבוצת חלבונים בלתי מסיסים ששומרים על השערה בדמות רעפים.

מתחילים בהרטבת השערות ומריחת חומר שקוף המכיל את הכימיקלים ובין היתר גם PH נוגד חמצון, חומר התמיסה חודר לחלק הפנימי של השערה מבלי לפגוע בשכבה החיצונית כלל וכך למעשה משנה את מבנה השערה בין אם הוא מתולתל או גלי על ידי יישור "הרעפים" שמהם בנויה השערה. חשוב להבין שהשימוש בחומר התמיסה של החלקה יפנית אינו מכיל פורמלדהיד היכול לגרום לסרטן ולפגמים גנטיים.

לאחר השימוש בחומרים הכימיים השיער מקבל גם חומרים טובים ומזינים כמו מינרלים וויטמינים אשר שומרים על חיוניות השיער ושומרים עליו מפניי ייבוש ומפני יצירת סדקים, שבירה ופיצול קצוות שזהו למעשה הייחוד של החלקה יפנית אשר מבריא את השיער הפגום.

את פעולת יישור השיער משלימים בעזרת מגהץ קרמי מיוחד ששומר על טמפרטורת חום אחידה וספציפית לעבודת החלקה יפנית לכן חשוב להגיע למעצב שיער שעבר הכשרה מלאה והתנסה בעבר בהחלקה משיטה זו.

כמה טיפים לרגע שאחרי

לאחר החלקה יפנית יש להימנע משטיפת השיער או הרטבתו במשך יומיים כמו כן לא מומלץ לחפוף בלילה ולא ללכת לישון עם שיער רטוב, רצוי לחפוף את השיער עם שמפו בעל חומציות נמוכה ו/או שמפו שמכיל קראטין. כדי שהחלקה יפנית תשמור על צורתה ועל חיונתייה יש להקפיד על טיפולים וביקורים סדירים אצל מעצב השיער.

חזרה למאמרים